Çevrimiçi Kurs Öğrenme Araçları

T-Manager Çevrimiçi Kursları, farklı öğrenme araçları ile sunulur. Kendi esnekliğinizde, bulunduğunuz ortama ya da yapmak istediğiniz şeye en uygun araç ile öğrenebilirsiniz. 


Okuyarak öğren

Öğrenilmesi amaçlanan konunun, bilgilendirici metin formatında sunulduğu gelişim adımlarıdır. Kısa okuma parçalarından oluşan adımlarla, okuyarak öğrenirsiniz.

 

İzleyerek öğren

Öğrenilmesi amaçlanan konunun video formatında sunulduğu gelişim adımlarıdır. 3 dk - 7 dk’ lık videolardan oluşan adımlarla izleyerek öğrenirsiniz.

 

Dinleyerek öğren

Öğrenilmesi amaçlanan konunun ses kaydı formatında sunulduğu gelişim adımlarıdır. 5 dk –15 dk’ lık ses kayıtlarından oluşan adımlar ile dinleyerek öğrenirsiniz.

 

Uygulayarak öğren

Ödevler, katılımcıların öğrendiklerini uygulaması için kullanılan yöntemlerden biridir. Basit, uygulaması kolay, ancak öğrenmeyi destekleyici ödevler ile uygulayarak öğrenirsiniz.

 

Tartışarak öğren

Tartışmaların amacı, kurs katılımcıları arasında etkileşim sağlamak; kurs konusu üzerinde bilgi, görüş ve deneyim paylaşımı yolu ile öğrenmeyi zenginleştirmektir. Tartışmalar, bir görev adımı olarak belirlenebilir, bir konu/vaka verilip bu konu üzerinde düşüncelerinizi paylaşmanız istenebilir.

Tartışmalar, kursa herhangi bir zamanda katılanlara açık olarak görüntülenir.

 

Kendini değerlendir

Kurslar, farklı anketler/ testler içerir. Testler puanlanmaz. Amaç katılımcının konuya ilişkin genel bakış açısını değerlendirmek ve kurstan elde edeceği faydayı artırmaktır.

 

Linkler, kitaplar, filmler, küçük görevler vb.

Kurslar ayrıca, link, kitap, film gibi önerileri de içerebilir. Bunlar görev olarak verilebileceği gibi, bir öneriyi de içerebilir. Amaç öğrenme deneyimini, eğlenceli, sosyal ve interaktif bir hale getirmek ve çeşitlendirmektir.

 

Online Görüşmeler

Tamamen canlı online görüşmelerden oluşan kurslara özelleştirilmiş kurslarda ulaşmak mümkün. Diğer kurs çeşitlerinde ihtiyaca uygun olarak online canlı görüşmeler yer alabilir. Webinar şeklinde gerçekleştirilecek bu kurslar ya da kurs adımları ile eğitmen ile birlikte konu üzerinde çalışmak imkanı bulursunuz.