Neden T-Manager Academy ile öğrenmelisiniz?

Sosyal öğrenme ile çevrimiçi öğrenmenin etkinliğini artırıyoruz

T-Manager Academy size çevrimiçi öğrenmenin yeni ve güçlü bir yolunu sunuyor. Her kurs, tartışmalar, yorumlar, ödev etkileşimleri, kullanıcıya özel profiller ve profili takip imkanı ile öğrenme deneyiminizi sosyal deneyimler ile destekliyor.


Çeşitlendirilmiş öğrenme deneyimi

Her kurs, farklı öğrenme ihtiyaçlarını destekleyecek ve öğrencinin farklı öğrenme yolları deneyimlemesine imkan sağlayacak araçlarla donatılmıştır. T-Manager Academy, uzun videolar ya da alışılagelmiş sunumlar eşliğinde gerçekleştirilen uzun seminerler yerine sizi öğrenmenin faklı ve çeşitli yolları ile buluşturuyor. Her kurs, haftalık bölümler ile ilerliyor ve  her bölüm makaleler, videolar, ses kayıtları, ödevler, tartışma konuları, interaktif etkileşimler ve sınavlar ile çeşitlendiriliyor.


Tartışarak öğrenme

Öğrenme yöntemlerinden en etkilerinden biri, farklı fikirlerini tartışmak. Çünkü bu, farklı deneyimler ve bakış açıları ile tanışma fırsatı sağlıyor. Ancak, herkes sosyal olmayı sevmeyebilir. Bu sebeple tartışmaya katılma ya da izleyici olma tercihini de öğrencilerimize bırakıyoruz. Zorlayıcı gruplar ya da tartışma odaları yerine, eğitim konusunun altında yorumlarla tartışma alanı sağlıyoruz. Bu şekilde, çekimserliği aşmak daha kolay.

Böylece, başkalarının konu hakkında söylediklerini okuyarak başlayabilir ve hazır olduğunuzda siz de onlara katılabilirsiniz. Bir yorumu beğendiyseniz beğen seçeneği ile katkı sağlayabilir, yorumlarını dikkat çekici bulduğunuz yorum yazarlarını takip etmeyi seçebilirsiniz.

Çevrimiçi eğitimi interaktif bir öğrenme deneyimine dönüştüren sohbetleri inanıyoruz ki çok seveceksiniz.


Öğrenme aşamalarını görebilme

Öğrenmeyi geliştirmenin bir yolu, süreci görünür kılmaktır. Her aşamada neler öğreneceğinizi, sürecin neresinde olduğunuzu ve sonraki aşamaları görebilme imkanına sahipsiniz. Öğrenme sürecinizi kendiniz adım adım takip edebilir, öğrenme aşamalarınızı onaylayarak öğrenme deneyiminizin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Öğrenmeyi adım adım onaylamak, aynı zamanda sizin için motive edici bir yöntem olacak. bundan sonra ne olacağını, kursun neresinde olduğunuzu ve ne kadar ilerlediğinizi bilirsiniz. 

Ayrıca profil sayfanızda, kurslarınız ve yaptığınız yorumlar dahil olmak üzere kendi faaliyetlerinizin bir özetini bulabilirsiniz. 


Öğrenmede sosyal etkileşim desteği

Çevrimiçi kurslarda genellikle kişiler ekran karşında kendi başlarına öğrenmeyi tecrübe ederler. Bu şekilde, eğitmenlerle ya da diğer katılımcılarla etkileşime girmek ve konuyu farklı bakış açılarından ele almak mümkün değildir. T-Manager Academy bu soruna sosyal etkileşim imkanı ile çözüm sunuyor.

T-Manager Academy de her öğrencinin kendi profil sayfası vardır. Profil sayfaları diğer öğrenciler tarafından görülebilir ve ilgi duyulması halinde takibe alınabilir. Kurslar süresince ödevler, yorumlar, tartışmalar yoluyla kurs öğrencileri birbirleri ile etkileşimde kalırlar. Bu öncelikle bilgiyi farklı bakış açıları ile zenginleştirmenin bir yoludur. Diğer yandan, yararlı tavsiyeler sunan kişileri tanımanın, onlarla etkileşime geçerek gelişime devam eden insanlarla bir etkileşim ağı kurma imkanıdır. Ağınızı büyüterek, hem öğrenme deneyiminizi hem de iletişim ağınızı geliştirebilirsiniz. Topluluğun desteği, motivasyonunuz için de önemlidir.