Nasıl Çalışır?

Eğer yeni beceriler geliştirmek istiyorsanız, T-Manager Academy' li olmak hem çok kolay hem çok keyifli. Size kolay adaptasyon için 16 adımdan oluşan bir rehber sunuyoruz. Dilerseniz rehberi bilgisayarınıza indirerek inceleyebilirsiniz.

1. Bir kurs seç

Öğrenmek istediğiniz bir konu bulmak için kurs listemize göz atın. Farklı konularda kurslara sahibiz ve kurslarımıza yenilerini ekleyerek, ihtiyacınız olan bilgiye ulaşmanızı hedefliyoruz. 

Arkadaşlarınızı da kursa davet ederek, öğrenme deneyiminizi onlarla paylaşın.


2. Kendini tanıt

Profil sayfanız diğer insanların sizi tanımasını sağlar. Profil sayfanızda kendinizi tanıtarak, sizinle birlikte kursa katılan öğrencilerin izin hakkınızda daha fazla bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz. 

Profil sayfanıza sağ üst köşeden ulaşabilirsiniz. 

Kursa başladığınızda size bir e-posta göndereceğiz. Eğer uzun bir süre geçtiği halde kursu tamamladıysan, bir e-posta ile sana hatırlatmada bulunacağız.


3. Kursa başla

Bazı kurslar hemen başlayabileceğiniz şekilde açık, bazıları ise ileri bir tarihle başlayabileceğiniz şekilde programlanmış olabilir. Kurs eğer açıksa hemen başlayabilirsiniz. Eğer ileri tarihli bir kursa kayıt olduysanız, kursa belirtilen tarihte başlayabileceksiniz.

İleri tarihli kurslarda tarihi kaçırmamanız için size bir gün önce hatırlatma e-postası gönderiyor olacağız. Profilinizi sık sık kontrol ederek de atladığınız bir şeyler olmadığından emin olabilirsiniz. 


4. Esnek öğreneme deneyimi ile kursu yürüt

T-Manager Academy’de kurslar haftalara bölünmüştür. Her bölüm, öğrenmenize yardımcı olacak ve o hafta içinde tamamlamayı hedeflemeniz gereken bir dizi basit adımdan oluşan çeşitli etkinlikleri içerir. 

Her hafta açıklayıcı bir isim ile tanımlanır. Böylece, o hafta neler öğrenebileceğinizi biliyor olursunuz. Hatta diğer haftanın konuları arasında gezinerek gelecek konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer kursa geç başladıysanız, diğer katılımcılara yetişebilecek esnekliğe sahip olursunuz. Öğrenme hızınızı ayarlayarak, kursu tamamlayabilirsiniz.


5. Öğrenmede çeşitliliği deneyimle: video, ses ve makale, tartışma, ödev

T-Manager Academy’de videoları izleyerek, ses kayıtlarını dinleyerek ve makaleler okuyarak öğrenebilirsiniz. Bu adımların çoğunu, konuyu anladığınızı kontrol etmenize yardımcı olacak kısa sınavlar izler.


6. Yorumlara katıl, diğerlerinin neler söylediğini gör

Her makale, video veya ses parçası, öğrencilerin yorum yapmasına ve soru sormasına olanak tanıyan bir alana sahiptir. Bu, adım içeriğinin altında görünür.

Konuları birbirinizle tartışabilirsiniz. Eğitimciler de size rehberlik edecek ve soruları cevaplayacaktır. Sohbete katılmak için yorum yapmanız yeterli olacak.


7. Her adımda öğrenme aşamanı onayla

Her adımın sonunda, öğrenme aşamanızı onaylayacak bir ‘tamamlandı’ düğmesi bulunur.  Öğrenme aşamanızı tamamlandı olarak onaylamak, bir sonraki bölüme geçmenizi ya da tekrar etmek istediğiniz bir önceki konuya dönmenizi engellemez. Amacı, kurs içindeki ilerleme durumunuzu takip etmektir. 


8. Çevrimiçi interaktif öğrenme için tartışmalara katıl

Kurslarda sık sık, diğer kurs katılımcıları ile tartışmaya yönlendirecek görevler verilir. Bu görevler kursu başarılı olarak tamamlamanızı sağlayan bölümlerdir ve kursa dahildir. Fikirler hakkında konuşmak, bilgiyi öğrenmenin ve pekiştirmenin harika bir yoludur, bu yüzden göz korkutucu bulsanız bile bir denmelisiniz!


9. Yorumlarına gelen cevapları takip et

Yorum yapmaya başladığınızda, muhtemelen diğer öğrencilerden yanıtlar alacaksınız. Bunları yanıtlar sayfasında görebilirsiniz. Ayrıca size, yorumlarınıza yazılan cevaplarla ilgili e-posta göndereceğiz, böylece hiçbir yanıtı kaçırmayacaksınız.


10. Gelişime devam eden insanları takip et

Tartışmalarda ya da yorumlarda ilginç noktalara değinen ve harika sorular soran birini fark edebilirsiniz. Bu durumda, profil sayfalarındaki 'Takip Et' düğmesine basarak kendisini takibe geçebilirsiniz. Onun hakkında daha fazla bilgi edinebilir, yazılarını, yorumlarını, katıldığı kursları ve başarılarını yakında takip edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda mesaj yoluyla kendisine iletişime geçebilirsiniz. Tabi aynı şekilde sizi takip etmek isteyen katılımcılar da olabilir. Böylece öğrenme deneyiminizi başkaları ile paylaşarak, ağınızı genişletebilir ve gelişim motivasyonunuzu destekleyebilirsiniz. 


11. Bölüm testleri ile kendini kontrol et

T-Manager Academy’ de katıldığınız kursların bir çoğu, tamamladığınız bir öğrenme aşamasında neler öğrendiğinizi kontrol etmeniz için küçük sınavlar içerir. Sınavlar puanlanmaz, her soruda doğru cevaba ulaşana kadar deneme hakkınız olur.


12. Ödevlere katılarak diğer katılımcılardan geri bildirim al ve başkalarının ödevlerini değerlendir 

Kurslarımızın çoğu size ayrıca ödev yapma ve kursla ilgili diğer öğrencilerden geri bildirim alma fırsatı sunar. Her ödev, ödevinizi nasıl yazacağınıza veya oluşturacağınıza ve ayrıca başkalarına yapıcı geri bildirimde bulunacağınıza dair net talimatlarla birlikte gelir. Ödevler, öğrendiklerinizi uygulamaya koymak ve nasıl geliştirileceğine dair ipuçları almak için harika bir fırsat sunar.


13. Kurs sonu sınav ile başarını değerlendir

Kurslarımızın bir çoğu, kursu tamamladığınızda neler öğrendiğinizi değerlendirebileceğiniz sınavlar içerir. Testte yanlış yaptığınız sorular için ilgili bölüme tekrar geri dönebilir ve bilginizi iyileştirilebilirsiniz. Testler artırılmış gelişim ve sınırsız gelişim programlarında sunulur.


14. Kursu tamamla

Eğer artırılmış, özelleştirilmiş yada sınırsız gelişimi tercih ettiyseniz, tamamladığınız kursla ilgili dijital bir sertifika kazanırsanız.


15. Sonraki kursu seç

Öğrenme alışkanlık yapar ve bulaşıcıdır! Eminiz T-Manager Academy’de katıldığınız kurslardan çok keyif alacak ve bir kursu tamamladığınızda başka bir tane ile öğrenmeye devam etmek isteyeceksiniz. Arkadaşlarınızı da davet ederek, öğrenme deneyimini birlikte paylaşabilirsiniz.


16. pT-Manager gelişim paketleri ile öğrenme deneyimini zenginleştir

T-Manager Gelişim Platformunun bireysel gelişimi hedefleyen parçası pT-Manager, her biri basit, keyifli ve uygulanabilir adımlar içeren gelişim görevlerinden oluşan Gelişim Paketleri sunar. Çevrimiçi kurslarla kavramsal olarak edindiğiniz bilgileri, hayatınıza dahil etmek için gelişim paketleri ile çalışmak isteyebilirsiniz. Tek bir profil üzerinden hem gelişim paketlerinizi hem çevrimiçi kurslarınızı yönetebilirsiniz.